Organizacja Izako Boars swoje korzenie czerpie z turnieju ASUS ROG Community Challenge. To właśnie tam narodził się trzon składu – do dziś w Izako Boars znajdziemy takie nicki jak LUULIGUZMAN i neex – obaj są związani z drużyną od samego początku.

 


 

IZAKO_BOARS_FINAL-05

Oficjalna prezentacja zespołu miała miejsce w marcu podczas Intel Extreme Masters na stoisku Sprite. Ta marka miała wielki udział w procesie zakładania naszej ekipy i współtworzy Izako Boars od samego początku. Pierwszą piątkę razem ze wspomnianymi zawodnikami tworzyli: STOMP (również brał udział w ROG Community Challenge), Kamil i repo.

W tym składzie Izako Boars rozpoczęło walkę o pierwsze sukcesy na polskiej scenie Counter-Strike: Global Offensive. Na pierwsze sukcesy było trzeba jednak trochę poczekać. Na swojej pierwszej imprezie LAN, rozgrywanej na początku kwietnia – Let’s Play Częstochowa – Dziki zajęły drugie miejsce, ustępując pola w finale Pompa Team.yellow. Pierwszy raz na najwyższym stopniu podium Izako Boars zameldowali się podczas Lordi’s Game Cup (11-12 lipca), zgarniając na swoje konta dwa i pół tysiąca dolarów.

Izako Boars biorą także udział w rozgrywkach ligowych. Po przejęciu miejsca w Polskiej Lidze Esportowej od Pompa Team.black zobaczymy ich w sezonie drugim, zaś udany występ w fazie grupowej ESL Mistrzostw Polski zapewnił Dzikom udział w playoffach.

Z Izako Boars współpracuje szereg znanych marek – Sprite, Hylo-care, STS oraz ROG. Właścicielem organizacji jest znany komentator rozgrywek CS:GO – Piotr “Izak” Skowyrski.

Nasze początki

Czyli wcale nie taka krótka historia o tym jak to wszystko się zaczęło. Kolejne odcinki o losach drużyny możecie znaleźć na kanale Izaka.